Результати по продажу необробленої деревини I квартал 2017 року

Товарна біржа “Львівська Універсальна” (ЛУТБ) 20 січня провела додаткові аукціонні торги. Відбулось шість сесій, на яких продавалась необроблена деревина круглих листяних і хвойних порід, а також фансировини, технологічної сировина та інші лісоматеріали (дрова, баланси…тощо) загальною кількістю 29,316 тис. м. куб.
Як розповіла Генеральний директор Товарної біржі “Львівська Універсальна” п. Марія Пігуляк, у торгах взяли участь понад 130 великих і малих переробних підприємств різної форми власності. Було укладено та зареєстровано 352 біржові угоди купівлі-продажу лісоматеріалів.

«Торги на біржі завжди відбуваються дуже активно. Це й не дивно, адже приїзджають підприємці-переробники лісодеревини з багатьох областей України, навіть, якщо ці торги додаткові. Біржа забезпечує однакові умови для усіх учасників ринку. Добре, що держава ввела мораторій на вивіз сировини за кордон. Адже зараз навіть вітчизняним підприємствам не вистачає окремих сортиментів деревини», – зауважила Генеральний директор Товарної біржі “Львівська Універсальна” п. Марія Пігуляк.

Заступник Львівського управління лісового та мисливського господарства п. Юрій Громяк розповів “Львівщині”, що на ці торги державні лісогосподарські підприємства виставили деревину, що не продалась на загальних аукціонних торгах.

«Державні лісогосподарські підприємства призначили за неї мінімальну рентабельну ціну. Однак, як бачите, ціна зростає. На біржі встановлюється реальний ринковий рівень цін, рівно стільки, скільки покупець може заплатити. На ринку зросла кількість підприємств, які можуть переробляти деревину через це відчувається дефіцит. Це призводить на зростання ціни на деякі категорії сировини. Не заперечуватиму, по деяких асортиментах ціни часом наздоганяють європейські. Але не бачу у цьому проблеми», – додав п. Юрій Громяк.

Джерело